logo

7 TIPŮ na podzimní restart

Podzimní restart podle TCM

Nečekejte až vás dostane první podzimní viróza. Zapojte do svého každodenního života 7 rad podle tradiční čínské medicíny a užijte si krásy podzimu bez rýmičky.

 • 1. Řádná rehydratace organismu

  Správný pitný režim vůbec není samozřejmostí. V parných dnech jste se snažili dostatečně pít. Mírně se ochladilo, což ale neznamená, že můžeme polevit. Naše tělo potřebuje vodu k správnému fungování. Ano vodu. Proto by měla být základem pitného režimu. Můžeme ji ochutit bylinkami, citrónem nebo např. skořicí. Když přidáme slabé bylinkové čaje a ředěné přírodní šťávy naše tělo bude vděčné. Nejjednodušší je vypít každé 2 h (samozřejmě když jste vzhůru) sklenici vody. Pitný režim je zajištěn.

 • TIP: Vodu nepijte ledovou. Tělu nejvíce prospívá pití vlažné vody.

 • 2. Nastartujte metabolismus

  Během parných dní se tělo soustředilo na ochlazování. Je potřeba znovu nastartovat metabolismus. Opět nám k tomu pomůže voda. Přidejte do svého denního režimu popíjení čisté horké vody. Pro podporu metabolismu do ní můžete přidat plátky zázvoru nebo skořici.

 • TIP: Víte, že Číňané zapíjejí jídlo šálkem horké vody? Inspirujte se jejich moudrostí.

 • 3. Pomozte tělu hospodařit s energií

  S příchodem podzimu se v těle odehrávají velké změny. Aby se ubránilo podzimním virózám, musí začít jinak hospodařit s energií. Můžete mu pomoci. Postupně omezujte saláty ze syrové zeleniny a nahraďte je tepelně upravenými zeleninovými jídly. Budou lépe stravitelné. Tělo pak nebude muset vydávat tolik energie na trávení. Zkušený nutriční poradce pomůže vyladit jídelníček vhodný právě pro vás a váš režim.

 • TIP: Zaměřte se na konzumaci sezónní zeleniny a ovoce. Po tisíciletí se naše tělo přizpůsobovalo sezónním potravinám. Nechme ho, ať využívá to, čemu ho naučila evoluce.

 • 4. Zbavte se zadržené vody

  V horkých dnech často dochází k zadržování vody v těle. Ulevte mu pomocí bylinkových čajů a speciálních lymfatických masáží. Odvedou přebytečnou vodu z těla a s ní i usazené toxiny a odpadní látky.

 • TIP: Lymfatické masáže pomáhají nejen při odvodňování. Účinně pomáhají také při hubnutí, v boji s celulitidou, ale například i při syndromu těžkých nohou.

 • 5. Odlehčete

  Před létem jsme hubli do plavek. Léto však přineslo své malé hříchy v podobě smetanové zmrzliny, nekonečných grilovaček i letních party. Není však důvod zoufat, letních kil se rychle a účinně zbavíte pomocí Redukčního programu a speciální akupunktury.

 • TIP: Přidejte trochu pravidelného pohybu navíc. Někdy stačí vystoupit o zastávku či dvě dříve a prodloužit si cestu, kterou jdete do práce pěšky. Nebo začněte ignorovat výtah.

 • 6. Snižte překyselení organismu

  Náš organismus si v ideálním případě udržuje mírně zásadité prostředí. Každodenní stres, nevhodná strava a různé návyky v podobě alkoholu či kouření zvyšují kyselost našeho vnitřního prostředí. Následkem je únava a postupné rozvíjení různých nemocí. Zaměřte se na odkyselení svého těla a připravte je na boj s podzimními virózami. S jídelníčkem může poradit specialista na nutriční poradenství. Se zlozvyky v podobě kouření či pití alkoholu úspěšně bojujeme pomocí NADA protokolu.

 • TIP: První pomocí, jak zmírnit překyselení organismu, je citronová voda. Její pravidelné popíjení napomáhá snižování vnitřního pH.

 • 7. Zbavte tělo usazených odpadních látek a toxinů

  Letní grilování, stres v práci, vysoké nasazení a nakonec i životní prostředí způsobují, že tělo nedokáže samo vyloučit všechny odpadní látky a toxiny. Ty se pak usazují na různých místech našeho organismu. Časem pak mohou způsobit různé obtíže a nemoci. Vhodně aplikovaná akupunktura a detoxikační program mohou předejít i velmi vážným nemocem.

 • TIP: Pusťte do svého denního režimu pravidelnou relaxaci. Chvíle, kterou si vyhradíte jen pro sebe, pomůže nejen navrácení duševní rovnováhy. Zklidnění působí blahodárně na trávení i kardiovaskulární systém.

 • Nečekejte až přijdou první potíže a virózy, ale předejděte jim. Pro objednání konzultace volejte na 222 515 923, 602 235 117, 723 948 895.