logo

Alena Judit Bernardová

V mé praxi používám převážně čínskou medicínu, ale nebráním se využít všeho, co mi praxe přinesla ke zlepšení jak fyzické, tak psychické úlevy pro mé klienty.

.

Objednat se

Praxe

  • Od roku 2001 studuji různé alternativní směry a každý je pro mě velkým přínosem!

  • 2011 - 2016 TCM INSTITUT, o.s. Mudr. Joži Luckého, akupunktura Mudr. Dagmar Komárková

  • 2016 Liaoning University of Traditional chinese medicine v Shen Yangu v Číně

  • Celý život mě zajímá alternativní medicína a vše okolo ní. Ale mojí celoživotní láskou je čínská medicína, kterou jsem studovala z různých dostupných zdrojů té doby, než jsem objevila školu Joži Luckého. Od roku 2001 pracuji jako terapeut alternativní medicíny.

  • V té době jsem nenašla nikde studium čínské medicíny, a tak jsem se začala zabývat Iris diagnostikou, která mě naučila přemýšlet nad souvislostmi nemocí v organismu. Hodně mě i osvětlily Bowenovy tlakové masáže. Tlakové body Bowenových masáží totiž korespondují s akupunkturními body. V té době jsem pochopila mnoho příčinných souvislostí nemocí a to mě přimělo k tomu, podělit se o tyto informace se čtenáři a začala jsem publikovat. V současné době jsem jeden z hlavních odborných autorů časopise „Sféra“ ve firmě Diochi (zabývající se čínskou medicínou). Na téma zdravý životní styl jsem několikrát vystupovala v televizi a na různých rozhlasových stanicích. V roce 2004 jsem publikovala knížku, k níž mi předmluvu napsal Doc. MUDr. Jan Měšťák a byla zaměřena na snížení obezity a správného stravování. V roce 2011 jsem začala studovat tradiční čínskou medicínu na Institutu TCM. Do dnešního dne chodím na stáže do Inspirity k MUDr. Komárkové, od které je stále co se učit. Za samozřejmé považuji další vzdělání v podobě postgraduálních seminářů, které mě i velmi baví, neboť mi dají nahlédnout do hlubších tajů organismu a tím i odstranění příčin nemocí.